Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Yaşam Çiçeği

Büyük bir halkanın içerisinde eşit şekilde iç içe geçmiş pek çok iç halka ve dış halkalardan (çember) oluşan geometrik bir şekildir. Yaşam çiçeğinin şekli yaşamı oluşturan her şeyi anlatır. Tüm semavi dinlerde kullanılmıştır. Bu sembol sadece Mısır tarihinde değil Türkiye, İrlanda, İngiltere, İsrail, Çin, Tibet, Hindistan, Japonya ve daha pek çok ülke ve kıtada kullanılmış ve insanlık tarafından sürdürülmüştür. 

 
Sessizliğin dili ve Işığın dili olarakta tercüme edilebilmektedir. Sadece şeklinden dolayı yaşam çiçeği denilmemektedir, aynı zamanda bir meyve ağacının evrelerini temsil etmektedir.
 
En dış çember dahil iç içe geçmiş şekillerde 20 adet halka (çember) dan oluşmaktadır. Dünyanın pek çok bölgesinde Arkeolojik kazı ve çalışmalarda bulgularına ve resimlerine rastlanmıştır. Örnek olarak Türkiye'de Burdur müzesinde bir lahit mezar kapağında, Manisa'da bulunan müzede de Hacıbektaş-ı Veli türbesinde bir çeşmenin üzerinde vede Efes Antik kentte yaşam çiçeği sembolleri bulunmaktadır. 
 
Evrenin başlangıcının ve yaşamın tüm kodunu içerisinde barındırdığına inanılan bilim ve tıp araştırmalarınca desteklenmekte ve insan DNA moleküllerin yapısını barındırmaktadır. İnsan bedeninde 13 ana eklem bulunuyor. Ayak bilekleri, kalça eklemleri, dizler, dirsekler, el bilekleri, omuz eklemleri ve boyun. 20 adet parmağımız bulunuyor. İnsan doğasında çoğalmak için dişinin yumurtasnın etrafında da 13 adet spermin olması gerektiği tespit edilmiştir. 
 
20 adet parmağımızda eklemlerimizin hareketlerini toplarsak 33 sayısına ulaşırız bu bizim ışık bedenimizin karşılığıdır ayrıca omuriliğimiz 33 parçadan oluşmaktadır ayrıca 13 sayısının merkezi 7 olarak kabul edilir ve bu 7 çakrayı işaret eder. Hayatımızda aslında sürekli var olan fakat bilmediğimiz kutsal geometrik şekilleri kullanmaktayız.
 
Ayırca Mimar Sinan'ın pek çok eserinde ve Camii kubbelerinde Yaşam Çiçeğinin resimlerini çizdirmiştir.
 
Pek çok değişik Yaşam çiçeği kolyesi bulmak mümkün birbirinden farklı görüntülerde fakat hepsinin aynı şekilde satıldığı kolye çeşitlerinden bir kaç tane örnek resim ekliyoruz.
 
 

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler