Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Vücudumuzdaki Statik Elektriği Atma?

Herşeyin sahibi olan hayatta bir + bir de - konumlar yaratmıştır. Bakınız ki neredeyse pek çok hastalığın şifası doğal ürünlerde ve doğal hayatta bulunabilmektedir. İnsan doğası gereği vücudunda elektriklenme oluşabiliyor.

 
İlk Olarak insan vücudu neden elektriklenir sorusunu araştıralım! 
 
Hayatımızı sürdürebilmemiz için vücudumuzda elektrik yüklü olması gerekiyor. İnsan vücudunda bulunan tüm kas ve sinirler elektrik ile çalışmaktadır. Biz elektrik ile duyar, görür hissederiz yani 5 duyu organımızın beyine ileti gönderebilmesi elektriksel bir işlemdir. Pek çok insan bu durumun farkında değildir. Sizce kalbi duran birisine neden elektrik şoku verilir ve hayata döndürebilir? Vücudumuzda gerekli bulunması gereken enerjiyi ilaç yada başka yollar ile sağlayamazsınız. Tıp biliminde "biyoelektrik" olarak bilinen alanda araştırmalar devam etmektedir.
 
Peki fazla elektrikten nasıl kurtulabiliriz?
 
İnsanda bir makine gibi elektrik üretirken dış etkilere (naylonumsu giysilere sürtünmek gibi)maruz kalarak fazla elektriklenme olabiliyor. Bu durumda ya toprak ile temas ederek elektriği toprağa vermelisiniz veya toprak bulamadığınız da doğal taşları kullanarak bu fazla elektriği üzerinizden boşaltabilirsiniz.
 
Elektiği emen taşlar;
Kehribar taşının elektrik alma işlemi herkes üzerinde işe yararken diğer taşlar bazı kişilerde etki göstermeyebiliyor. Kehribar taşını kullanırken mutlaka sol eliniz ile (Kalbe yakınlığından) dokunmalısınız.
 

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler