Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Tektaş Yüzüğün Aslında Anlamı

Aslında hep merak edilen bir konudur bir Tektaş yüzük Neden Alınır?

Aslında bizlerin aşkın bir simgesi olarak sevdiğimiz kişiye aldığımız tektaş yüzüğün bir hikayesi var 15.yüzyılda yaşanan gerçek bir olaydır. Tarihte kayıtlı olan ilk ünlü evlilik yüzüğü olarak Avusturyada alınmıştır.

Peki yüzükler neden sol elin dördüncü parmağına takılır?

Bu davranış aslında Mısırlı inanışından günümüze dek gelmiştir. İnanışa göre sol edlin dördüncü parmaüında bulunan bir damar doğrudan kalbe bağlanmaktadır. Bu parmağa takılan yüzük ile kalp direk bağlantılı oluyor ve sevilen kişi hep kalpte hissediliyor. Yani aşk ve sevgi her daim birlikte hissediliyor.

Pırlanta bir yüzük ise sert ve çok dayanıklı olması ve bir aşk simgesi olması ise kalıcılığı olan bir abide olarak görülebiliyor.

Tektaş pırlanta bir yüzük almak aşkınıza ayrıca şunu söyleyebilmektir " Bu yüzükteki taş Dünya üzerinde sadece bir tane ve sonsuza kadar dayanabilmektedir. Benim için ise bu anlam sadece sinin için geçerlidir." Prlanta taşlarının her biri bir tane ve kendine özgüdür bir eşi daha olmaz.

Çok aşıksanız ve seviyorsanız bu durumda sadece evlilik tekliflerinde hediye edilen tektaş yüzüklere bakmanızdan başka çareniz de kalmayabiliyor.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler