Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Taşların Biçimleri ve Taş Formları

Taşların doğada oluşumundan dolayıdır ki pek çok çeşitte ve boyutta olabiliyorlar. Bazı taşların doğal oluşmuş kesimleri ve uçları bulunur. Bazıları kümeler halinde olurken bazıları da tek başlarına yer alırlar. Baloncuk şeklinde olan katmanlar halinde oluşan taşlarda bulunur.  Çoğu taşın şeklinin de bir anlamı vardır. Mesela sadece Sitrin Jeot taşını ele alalım ve şöyle bir açıklama yapalım bu taş elinizde para tutmanızda yardımcıdır fakat tek uçlu olanı ise paranızı belli bir yöne doğru yönlendirmenizi sağlayabilir. 

Taşların mevcut potansiyelleri haricinde taş formlarının da oluşturduğu ve sunduğu potansiyelin farkında olmanız sizin için çok çok daha yararlı bir hal olacaktır. Pek çok taş formu doğal halde iken bazıları ise belirli amaçlar için şekillendirilmiş olabiliyor. Tabi bu formlarda takı grubunda kullanılan taşları hariç tutabilirsiniz.

Mesela Obsidyen, Beril ve Kuvars taşları yüzyıllardan beridir yuvarlak şekilli hallerinin bulundukları ortamda tüm yönlere doğru bir enerji akışı sağlamışlardır. Bazen Lekeleri olan büyük uçlu bir taş travmatik ve üzücü bir dönemi işaret edebilir. Yada bir taş aldınız fark etmediniz ama içerisinde bir gökkuşağı var bu durum neşe ve mutluluk habercisi ve işareti olabilir. Gökkuşağı aynı zamanda da depresyonun en iyi ilacıdır. Aslında her taş biçiminin iyileştirmede kullanılabilen özel bir kullanım alanları vardır. Bir önceki yazımızda belirttiğimiz çubuk taşlar enerjiyi oldukça keskin bir şekilde istenilen çakraya odaklayabilir. Yumurta biçiminde bir taş ise çakralar arasında olabilecek enerji dengesizliğini bulur ve düzeltebilir.

Aşağıda şimdilik sadece başlıklarını vereceğimiz ve açıklamalarını yavaş yavaş yapacağımız farklı biçim ve yapılardaki taşların ne kadar iyi bir güçleri olduğuna şahit olabileceksiniz. Aşağıdaki listemizde açıklamalarını yaptığımız taşlar link şeklini alacaktır. Tıklayıp detaylarını öğrenebileceksiniz.

Uçlu, Çift uçlu, Küme, Jeot, Uzun uçlu, Hayalet, Top, Kare, Piramit, Yumurta, Amorf, Katmanlı, Masa Biçimli, Semavi, Oklüzyon, Bereket, Jeneratör, Dışavurum, Katedral Kuvars, Kayıt tutucu, Aşınmış yüzey, Asa kuvars, Zaman bağlantısı, Elmas pencere, Kendini iyileştirebilen, Zaman çizgisi, Geçit, Anahtar, Hayat yolu, Spiral Kuvars, Yaprak kuvars, Refakatçi, Ruh ikizi, Kaya midyesi, Köprü, Haç, Buda, Yönlendirme, Aktarıcı, Trans yönlendirme, Kahin Taşı, Isıs 

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler