Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Swarovski Taşı Nedir

Hemen hemen tüm takı çeşitlerinde ve takı setlerinde swarovski taşlı terimini duyarız. Peki bu taşın tam olarak ne olduğunu biliyor muyuz? Örneğin swarovski taş fiyatları ne kadar biliyor muyuz?

Swarovski taşı ismini 19. yy sonlarına doğru Daniel Swarovski tarafından kurulan Swarovski firmasından almaktadır. Swarovski taşı gerçek pırlanta değil özel kesim teknikleri kullanılarak ışığı en iyi şekilde yansıtabilecek derecede bir görünüme kavuşturularak elde edilen taşlardır.

Küçüklüğünü cam fabrikasında çalışan Daniel büyüdüğünde kristal kesme makinasını 9 yıllık bir süreçte geliştirmiştir. Ardında hemen firmayı kurup İlk tasarımları taşlı kıyafet aksesuarları, kemer ve kemer tokaları ve el çantaları olmuştur. İlk yıllarında şirketinde çiçek logosu kullansada sonrasında kuğu logosuna geçmiştir.

 Kurulduğundan günümüze kadar kalitesini ve ürün çeşitliliğini sürekli arttırmıştır. Dünyanın her yerinde oldukça lüks mağazalar açmış ve kalitesini oldukça kanıtlamış bir kesimcidir.

Görüldüğü üzere Kristal taşlar kullanılarak sadece özel kesim teknikleri ile aslında saf haldeyken belki değersiz olan taşlar kesildikten sonra oldukça fazla değerlenebiliyor.

Kristal taş nedir?

Cam, kaya kristali veya akrilikten elde edilmiş yapay elmas taşıdır. Aslında camın alt kısmının metal tozlar ile kaplanmasıyle elde edilen yapay taşlardır. Tamamen pazarlama amaçlı üretilmiş yapay ışık yansıtan camlardır. 

Yapay üretildiğinden istenilen renklerde taşlar üretilebiliyor. Her ne kadar elmas görünümde olanlar daha çekici olsada diğer swarovski renk çeşitlerini aşağıdaki listeden görebilirsiniz.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler