Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Siyah Turmalin

Siyah taşlardan oldukça etkili ve albenisi bulunan takılar elde edilebilir. Fakat siyah taşlar azdır ve nadirdir. En yaygın olarak kullanılan oniks taşıdır. Bir takım taşlar ise siyaha boyanarak kullanılabilmektedir. Oniks taşı kolay bulunabilen bir taştır. 

Bazen siyah elmas ve safir gibi taşlar bulunabiliyor. Fakat biraz kolay ulaşılabilen vede olduça kaliteli takılar elde edilebilen tek taş ise siyah turmalin taşıdır. Ayrıca diğer adı şörl olarak tabil edilebilmektedir. 

Siyah turmalinin sertlik derecesi 7 ile 7,5 arasında bir orandır. 

  • Syah turmalin ile kötü kabuslarınızdan kurtulabilmenizde size yardımcı olabilir,
  • Kötü ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşabilmenizde yardımcı rol oynamaktadır,
  • Stresin büyük düşmanı arasındaki yerini korur bir adet sizi bir takım stres sorunlarından arındırabilir,
  • Duygusal bağlamdaki takıntılarınızı temizlemenizde faydalı olabilmektedir,

Turmalinin doğada tüm gökkuşağı renklerinde bulunabildiğini belirtmek isteriz. Turmalin taş gurubu mücevher kalitesindedir ve tüm renkleri değerlendirilebilir. 

En önemli turmalin taşı kaynakları Amerika ve Brezilya tarafından karşılanmaktadır. Diğer turmalin taşının çıkartılabildiği Ülke ve bölgeler ise şu şekilde listelenebilir;

Afganistan, Avustralya, Burma (Myanmar), Hindistan, İtalya, (Elba) Madagaskar, Malavi, Mozambik, Namibya, Nepal, Nijerya, Pakistan, Rusya, Sri Lanka, İsviçre, (Tessin) Tanzanya, Amerika Birleşik Devletleri dahil (Kaliforniya ve Maine), Zaire, Zambiya ve Zimbabve.

Turmalin ismi genel bir grup olduğundan içerisinde pek çok taş barındırabilmektedir. Renklerine göre sınıflandırılmaktadır. Sonraki yazımızda bu taşlar ile ilgili detaylı açıklamalar için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler