Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Shungite Taşı

Karbon ve silikat minerallerinden oluşan şungit sıradan bir taş değildir. İyileşme güçlerine sahip olduğu bilinmektedir ve kötülüklerden korunmak için yeteneği bulunmaktadır. İşte bu taşın tarihi, özellikleri ve büyülü faydaları hakkında sizlere genel bir bakış sunmak istedik.

Shungite, fullerenler içeren, siyah, parlak, kristalimsi mineraloiddir. Fullerenes'in doğal kaynağı budur. Karbon, silikon dioksit ve aynı zamanda pirit, demir oksit ve alüminyum oksit parçacıklarının bir küme karışımı tarafından oluşturulmuştur.

Başlangıçta% 98'in üzerinde karbon içeren bir mineraloid anlamına gelen shungite terimi, shungit taşıyan kayaçlara da işaret edebilir. Karbon içeriğine bağlı olarak, Parlaklığına dayanarak, shungite parlak (parlak), yarı parlak, yarı mat ve matla (mat) olarak sınıflandırılabilir.

Shungit'in eşsiz bir özelliği, iletkenliğidir. Bu taştaki karbon nanokütle- rine atfedilir. En saf haliyle, şungitin çok yüksek iletkenliğe sahip olduğu bilinmektedir.

Shungite Özellikleri
Yoğunluk - 2,2 ila 2,4 gm / cm 3 
Gözeneklilik - 1.9 ila 2.1 gm / cm 3 
Basınç Dayanımı - 100-276 MPa

Shungite taşı ilk bulunduğu Rusya'daki Shunga köyünden ismini aldı. Shungit'in diğer bulunulurluk sağladığı yerler ise Karelia Gölü Onega bölgesinde, Zozhoginskoye, Vozhmozero'da, Kamchatka ve Çelyabinsk'te, Avusturya, Kongo, Kazakistan ve Hindistan'da da bulundu.

Henüz Bilinmiyor

Bazıları, shungitin okyanuslarda yaşayan bazı mikroorganizmaların parçalanması sonucu oluştuğu görüşündeler. Diğer gruplar ise uzaydan bir meteorit üzerinde Dünya'ya gelmiş olabileceğini söylüyor. Bu taşın gezegenimize nasıl geldiği açıkça bilinmiyor.

Shungite neden bir mucize taşıdır?

Shungite, pek çok insan bilmese de 18. yüzyıldan beri tıbbi kullanımda yer almaktadır. Yaşam taşı olarak bilinir. Antibakteriyel özelliklere sahiptir ve su arıtımında kullanılabilir.

Şungitin fulleren içeriği, şifa verici özelliklerini barındırır. Fiziksel sağlık rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olabilecek, zihinsel sağlığı geliştiren ve pozitif enerjiye neden olan bir mucize taşı olarak bilinir.
 

Fullerenler güçlü ve uzun etkili antioksidandır. Antioksidanlar serbest radikallerle reaksiyona girer ve hücre hasarına ve dejeneratif hastalıklara yol açabilecek zincirleme reaksiyonları durdururlar. Fullerenes, hücre metabolizmasını normalleştirmeye yardımcı olur, enzim aktivitesini arttırır, hücrelere kararlılık kazandırır ve vücut dokularının yenilenme kapasitesini artırır.

Anti-inflamatuar özelliklere sahiptirler ve ağrı ve stresin azalmasına yardımcı olabilirler. Fullerenes'in zengin kaynağı olan Shungite, bunu kullanan kişiye bu sağlık yararlarını sunar.


Su, shungite ile işlendiğinde, bu mineraloiddeki antioksidanlar sudaki serbest radikalleri ve diğer safsızlıkları giderirler ve fullerenler tıbbi özellikleri verirler. Şungit kaynaklarına yakın su cisimlerinin (yaylar veya göller) şifa amaçlı kullanılan çok saf suya sahip olduğu bilinmelidir.

Shungite, yerden sağlamayı sağlayan bir Dünya Çakra taşıdır. Bu taşı kullanmak (onu giymek veya yanınıza taşımak) iyi bir topraklama ve bunun getirdiği avantajlar sunar. Vücudunuzdaki aşırı yükü toprağa boşaltarak etkisini nötralize eder. Televizyon, cep telefonları, bilgisayarlar, mikrodalgalar ve benzerinden gelen radyasyonlara karşı da koruma sağlar.
Shungit kullanımının sağlık üzerindeki etkileri şu şekilde özetlenebilir:

 

  • Elektrosmog'a karşı koruma sağlar.
  • Kozmik ve tellür enerjilerini dengeler.
  • Shungit kullanımı ile kirli elektrik ve jeopatik stresin etkileri azaltılabilir .
  • İyileşmeyi sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Negatif enerjileri emer ve bir şeye negatif veya zararlı herhangi bir şeyden koruma sağlar.
  • Ruhsal büyüme getirir.
  • Olumlu bir dönüşüme ve daha yüksek bir bilinç durumuna ulaşılmasına yardımcı olabilir.

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler