Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Sarı Renkli Taşlar

Sarı taşlar güneşin rengini taşıdığından her daim enerji veren taşlardan olmuşlardır. Renkleri ve etkilerine baktığımızda genel olarak zihin üzerinde oldukça etkilidirler. 

Ayrıca mevsimsel depresyonları atlatmada oldukça yararlı yardımcılardandır. Bereket ve zebginlik göstergesi olarak ta kabul edilmektedirler. Doğada pek çok sarı renkli ve özellikli taş bulunabiliyor.

Peki başlıca sarı renkli taşlar hangileridir?

Sitrin Taşı

Sitrin taşının ismi Fransız kökenlidir. Citron yani limon kelimesinden türemiştir. Negatif enerjileri pozitife çevirmede epey başarılı taşlar arasında yer almaktadır.

Kehribar

Her ne kadar taş olmasada biz yinede taş kategorisinde değerlendirebiliyoruz. Fosilleşmiş bir ağaç reçinesidir. Güçlü şifacılardan biridir. Bedendeki ağrılara kadar şifa verebilir.

Sarı Safir

Safir taşı ev ortamına bir ferahlık katmaktadır. Ayrıca para yada altınların yanında bulundurulduğunda zenginliği arttırmada yardımcı olabilecek bir enerjidedir.

Krizoberil Taşı

Yeni bir başlangıcın taşı olarak bilinir. Hayatta göremediğimiz fırsatlara odaklanmamızda yardımcı olabilmektedir.

 

Topaz Taşı

Belirsizliğinizi ortadan kaldırbilecek bir taştır ayrıca güven duymanıza da yardımcı olacaktır. Kişinin iç zenginliklerini keşfetmede yardımcıdır.

 

Turmalin Taşı

Kişisel gücünüzü oldukça yükseltir ve manevi yanlarınızın ortaya çıkmasında size yol gösterici olabilir. Turmalin taşının tüm özelliklerini taşır.

Belki şu makale de dikkatinizi çeker: Açık sarı reçine rengindeki değerli taş hangisidir?

 
 

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler