Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre




Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Reiki Nedir?

Reiki kelimesinin kökeni Japonca olup Transandantal ruhun enerjisi denektir yani kısaca kozmik yaşam enerjisi anlamında kullanılır. Manevi sağlık için kullanılmaktadır. İnsan elleri ile şifa verme oldukça eskidir. Hastalanmış yada yaralanmış birisine elleri temas ettirmek içgüdüsel bir harekettir. Zaman zaman peygamberlerin şifacı olamaları kesinlikle reiki ile bağdaştırılmamalıdır. Dini, dili, ırkı cinsiyeti, mezhebi gibi hükümler farketmeksizin herkes reiki uygulayıcısı olabilmektedir.

 
Reiki enerjisine sahip bir kişi ellerini kullanarak bir başkasına enerji yüklemesinde bulunabilmektedir. Reiki aslında bir enerji bütünüdür. İnsan vücudunda önemli enerji noktaları bulunmaktadır. Bunlara sitemizde şakra bilinen diğer adı ile (çakra) ismi verilmektedir. Bu enerjinin kullanılma şekli tamamen iyilik ve şifa ile ilgilidir. Aslında yaşamın anlamını bulabilmektir. 
 
Reiki sistemini kullanan kişiler etrafına daha sıcak ve samimi davranırlar. Muhakkak ki farkedilirler. Çünkü yaşamın diğer sistemlerinden ayrılmıştırlar sadece gerçek yaşama odaklanmış olurlar. Kişi gerçek kişiliğini bulur onun için başkaları tarafından çizilmiş sınırları aşar ve gerçek hayatını sürdürebilir.

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler