Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Piramitlerin Gizemi

Piramitler yeryüzünde insanlığın keşfettiği günden beridir ki piramitlerin gizemi hala merak edilmekte ve günümüz teknolojisi ile bile çözülememektedir. Nasıl yapıldığı gizemini hala korumakta olan yapılardan Keops Piramidinde 2.5 Milyon metreküp taş üst üste dizilmiştir. Dünya yüzeyinin %25 gibi bir oranını kaplayan kristal yapılı taşlarla ilgili yapılan araştırmalar sonrasında önemli mimari yapıların ve uzak doğuda bulunan tapınakların kristal kaynakları üzerinde kurulduğu saptanmıştır.

Bu kavram ile yayılan enerjinin piramit enerjisi oluşturduğu varsayımıdır. Kristal taşlar yapılan pek çok araştırmaya dayanılarak pek çok kişinin inanmadığı fakat insanları daha olumlu düşünmeye ve hareket etmeye yönlendiriyor. Her kıta ve bölgede piramit enerji noktaları bulunmaktadır. Ülkemizde Nemrut Dağı Helezon bir piramittir. Piramitler bir enerji noktasıdır denenmiş örneklere göre piramit içerisinde ölen hayvanlar kokmamakta ve bir süre sonra kendiliğinden mumyalaşmaktadır. Piramitlerin içerisindeki cisimlere enerji yansıttığı ilim ile ispatlanmıştır. 

 
Mısır Piramitlerinin Gizemi
 • Her birisi yaklaşık olarak 20 Tonluk taş bloklardan inşa edilmiştir. Bu taşların kaynağı olan yer ise yüzlerce kilometre uzakta bulunmaktadır.
 • Piramitlerin yapılış amacı dışında bulunduğu mezar odalarına bulunduğu kişinin doğum günü ve tahta çıkış günü olmak üzere yılda sadece 2 gün güneş ışığı girmektedir.
 • Mumyalar radyoaktif maddelerden oluşmaktadır ve ilk bulan 12 bilim adamı kanser hastalığından hayatını kaybetmiştir.
 • Piramitlerin içinde teknolojik aletler çalışmamaktadır (rada, sonra cihazı, ultra sound cihazı),
 • Kirli bir su bir kaç gün içeride bırakılırsa temizlenmektedir,
 • Taze bir süt bırakılması halinde bir kaç gün sonunda yoğurt olmaktadır,
 • Bitkiler içeride çok hızlı büyümektedir,
 • Çöp olarak bırakılan yemek artıkları kokmaz ve mumyalaştığı gözlemlenmiştir,
 • Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar daha hızlı bir iyileşme göstermektedir.
 • Bazı odalarının içi hala görülememiştir,
 • Büyük piramit Nil nehrinin deltasını iki eşit parçaya bölmektedir,
 • Büyük Piramit Dünyanın tam merkez noktasında yer alır,
Piramidin en, boy, yükseklik gibi sayısal değerlerin hesaplanması sonrasında "Pi" sayısını, Dünya ve Güneş arasındaki uzaklığı, bazı takım yıldızların bilgilerini vermektedir. 10 Ton ağırlığında 2.600.000 adet taş blok harç kullanılmadan dizilmiştir. 
 
Selçuklu imparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğunda piramitler pek çok eserde uygulanmıştır. Bu eserlere Edirne, Konya, Kayseri, İstanbul, Bursa gibi illerimizde pek çok kez göze çarpmaktadır. 
 
Bu yazımızdaki amaç Piramit şeklindeki doğal taşların sizlere her daim pozitif enerji aşılayacağıdır. Piramit şekli her zaman bir enerji alanı oluşturur. Bu enerji alanı içerisinde geçirilen zamanda kişi "Şarj Olur" Pek çok kişide denenen ve çok kişinin baş ağrılarının dindiği ayrıca kan basıncının dengelendiği (tansiyon dengeleme) diğer bir kişiler ise piramit içerisinde bir müddet fazla kaldığında mide bulantısı ve baş ağrılarının arttığını belirtmiştirler. İstanbul'da bulunan Dikilitaş, Çemberlitaş, Sultanahmet ve Ayasofya Camiilerinde bulunan piramit şekilleri hala sırlarını korumaktadır. 
 
Camdan piramit şeklinde bir kristal fanusun altına tıraş bıçağı koyabilirsiniz. Bu bıçağı kullanıp tekrar oraya koyabilirsiniz hiç bir zaman küflenmeyecektir. Piramitlerin içerisinde bulunan mumyalar bu yüzden çürümeden durmaktadır. Bu kozmik bilimin gücüdür. Kristallere hayatımızda daha fazla yer verebiliriz. Herkesin mutlaka evinde bir Piramit şeklinde bir kristali bulunmalıdır.  

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler