Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Kristal Kuvars Taşının Temizliği

Ahmet Erdi Soruyor:Mesaj Gönder
Kristal kuvarsı temizlemek için 1 hafta toprak altında tutmak özelliklerini ortadan kaldırır mı?
Daha fazlada tutabilir miyiz? Toprak altı ve diğer temizleme yollarında, örneğin deniz tuzu ve elma sirkesiyle temizleme yöntemi daha uzun süre yapılamaz mı? Gül kokusu yada yaprakları temizlemede faydalı mıdır?
Yönetici Cevapladı:Mesaj Gönder
Doğal taşların temizlenmesinde kullanılan en yaygın yöntem; taşın toprağa gömülmesidir.
Bu yöntem Kuvars Kristalleri içinde geçerli bir yöntemdir. Taşınızı en az 21 saat süreyle toprağa gömerek negatif enerjilerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Taşın toprak altında kalma süresiyle ilgili bir üst limit yoktur. Nitekim doğal taşların büyük bir kısmı yüzyıllarca toprak altında kalarak bugünkü hallerini almışlardır.

Taşınızın bir haftadan fazla toprak altında kalması, herhangi bir özelliğini ortadan kaldırmaz.

Fakat deniz tuzu, sirke ve benzeri asitik maddeler kullan yöntemlerde, taşınız deforme olabilir. Özellikle deniz tuzu ile yapılan temizlik birçok taşa zarar verebiliyor. Kristal Kuvars bu taşlardan olmasa da, direk deniz tuzu yerine tuzlu su kullanmanızı öneririz.

Taşın gül yaprağı ile temizlenmesi üzerindeki negatif enerjiyi atmasını sağlamayabilir. Bunun yerine taşınızı tütsü ile temizleyebilirsiniz.
Tütsü ile temizleme: Taşınızı 5 dakika kadar suyun altında tutun. Daha sonra taşınıuzı en az 5 dakika kadar tütsüye tutun. Tütsünün taşın her yerine gelmesine özen gösterin.
Yunus Berkay Görgeç Cevapladı:Mesaj Gönder
Kristal Kuvars taşını ve tüm doğal taşları doğada temizlemek en uygun yöntemdir taşları arındırmak için onu camın önüne koy 1 gün beklesin o arınır kendine pozitif enerji depolar biz insanlar onları arındırmak için onları 4 duvar arasına sıkıştırıyoruz bukadar şey yaptığımız yetmez gibi onları arındırmanın en iyi yolu doğadan ayırmak değilde doğayla birleştirmek

Cevap Yaz

Cevapla

Yorumlar

İlginizi ÇekebilirSoru Sor