Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Kol Düğmesinin Hikayesi

Aslında erkekler için geçerli oldukça popüler vede ihtişamlı takılardan veya aksesuar seçeneklerinden en gösterişli olanı diyebiliriz. Peki kol düğmeleri hayatımıza nasıl ve ne zaman girdi? 

İlk olarak Kol düğmesi Nedir?

Özel gömleklerin kol uçlarını birbirlerine bağlamak için kullanılan süslü ve özel tasarımlara sahip ürünlerdir. Sadece manşetli denilen gömlekler için kullanılabilmektedir. Kol düğmeleri aslında oldukça prestijli ve tarz oluşturmaya yarayan bir görsellik aracıdır.

Kol Düğmesinin Kısaca Tarihçesi?

Aslında 16.yüzyılın sonlarına doğru modanın başkenti olarak bilinen Fransa'nın Paris keentinde ortaya çıkmıştır. İlk olarak zenginliğin ve soyluluğu belirtmek için bir simge olarak kullanılmaktaydı. İlk olarak altın ve gümüş ve doğal taşlı kol düğmeleri şeklinde kullanılmaktaydı. Fransada hızlıca yayılan manşetli gömlek kullanımı ile 20. yüzyılda tüm kıtalara yayıldı.

Kol Düğmesi Kullanımı

Aslında en genç takı ünvanına sahip olabilecek bir takı çeşididir. Erkeklerin saat kullanımından sonra 2. sırada kullandığı ve oldukça özenli çoğuda el üretimi olan göz kamaştırıcı ayrıca tamamlayıcı bir aksesuardır. 

Önemli toplantılarda, davet yada düğün gibi şıklığın yarıştığı organizasyonlarda en çok tercih edilen olmassa olmaz takılardandır. Pek çok erkeğe de alınabilecek en iyi hediyeler arasında yerini alır. Zira pek çok erkekte kol düğmesi bulunmayabilir.

 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler