Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre




Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Himalaya Tuzu Lambaları

Neredeyse 250 Milyon yıllık bir enerji kaynağı olan ve Himalaya tuz madenlerinden özenle çıkartılarak hazırlanan şifa kaynağı doğal madenlerden sadece bir tanesidir. Peki nedir bu lambanın özelliği ne işe yarar gibi sorularınıza bir nebze ışık tutabilmek için bu makaleyi hazırladık. Oldukça doğal bir (-) iyon özelliği bulunmaktadır. Nedir bu eksi iyon havada dolaşan iyonlar eksi ve artı şeklinde iki çeşittir. Eksi iyon kalite ve temizlik göstergesidir. Yani eksi iyon ne kadar fazla ise havanız ve buna bağlı hava vitaminleri o kadar fazla demektir. Himalaya tuzu eksi iyon üretir. Bulunduğu ortamda artılar içerisinde hapseder. Günümüz teknolojisi çok fazla artı iyon üretmektedir. (Cep telefonları, şu an kullandığınız bilgisayar, Televizyon gibi..)

 
Havadaki artı iyon demek ise içerisindeki elektronlarını hava kirliliğinden dolayı yitirmiş moleküler yapılardır. Bir oda içerisinde çok sayıda insan eksi iyonları çok hızlı tüketmektedir. Bu da demektir ki insan iyon kısmında artıyı tüketmeye başladığında yorgunluk ve zayıflık hissi doğurmaktadır aynı zamanda sindirim sistemini zedelemekte, endişe duygusunu geliştirmekte ve birçok solunum sorunlarını nüksettirmektedir.
 
Eksi iyonlar doğa tarafından üretilmektedirler. Bu genellikle bir fırtına, bir şelale yada deniz, sağanak yağış gibi etmenler ile oluşmaktadır. Mesela bir yağış sonrası ferahlık ve temizlik duygusunu biz eksi iyonları kokladığımız ve tükettiğimiz için hissederiz. Mutlaka artı ve eksi iyonlar dengede olmalıdır. 
 
Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar ile himalaya kristal tuz lambaları eksi iyonları %300 gibi hızlı bir oran ile arttırdığı gözlemlenmiştir. Havada dolaşan bakterilerin ölmeleri için eksi iyonların olması şarttır. Bu tuz kütlesinin bulunduğu ortamdaki havada dolaşan, toz, polen, hayvan tüyleri ve sigaranın oluşturduğu bakteri türleri hızlıca yok olmaktadırlar.
 
Örnek olarak tuz lambası resmi sunulmuştur:

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler