Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Hayat Enerjinizi Kazanmanın Yolları

Hayat enerjisi aslında bitmeyen bir kaynaktır. Sadece bazı zamanlar enerji azalması yaşayabiliyoruz. Çeşitli olumsuz hayat maratonunda farklı olaylarla farklı duygular altında karşılaşabiliyoruz. 

Aslında yaşam enerjisi bizim hayatı yaşadığımız andır. Bu enerjiyi yaşanılan üzücü olaylar yada birtakım kişiler bizlerden emerek azaltmaktadırlar. 

Kendimize sormamız gereken soru aslında ben enerjimi kısıtlamalarına neden izin veriyorum? İşte bu soruyu cevaplayamayan ve enerjisini oldukça düşürmüş kişiler için faydalı olmasını umarak hazırlamak istedik.

Peki hayat yada yaşam enerjimi nasıl geri kazanabilirim?

Birinci kural: Başkalarını yönlendirmek istemeyin yani siz nasıl yönlendirilmek istemez iseniz sizde yapmayın neden yapasınız ki zaten? Şöyle düşünün birisinin bir şeyini değiştirmeye yöneldiniz bunun için çaba harcarken enerjinizden 2 katı bir seviye eksilmiş olursunuz çünkü hırs ve kızgınlık ve çaba gibi duyguları aynı anda çalıştırıyorsunuz.

İkinci kural: Zaman kavramı zaman ilaçtır ve kendinize çok daha fazla zaman ayırmaya gayret etmelisniz.

Üçüncü kural: Kin gütmekten vazgeçin ve empati yapmayı deneyin kendinizi belkide bir nebze olsa onun yerine koyabilirsiniz bunu deneyin kaybetmekten çok fazla kazanacağınız şeyler olacaktır.

Dördüncü kural: Hayat beklemez aklınızda hep bir proje var ise mutlaka hemen başlayın şöyle düşünün ne kaybedeceksiniz zaten mutsuzsunuz.

Beşinci kural: Yaşam enerjisi aslında sevinçtir mutlaka hayatta sevinmek için bir sebep bulun.

 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler