Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Gümüş Neden Kararır

Günlük hayatımızda pek çok alanda kullanılan gümüş bir takım nedenlere bağlı olarak siyahlaşabiliyor veya kararma yapabiliyor. 

Peki Gümüş neden kararır

Aslında gümüş takı modellerimiz veya diğer gümüş eşyalarımızın kararması yani siyahlaşmasının en büyük ve en birinci nedeni kükürt mineralidir. Dünyamızda oldukça fazla bir oranda kükürt bulunuyor. Bu yüzden gümüş üzerinde renk değişiminin en temel unsuru oluşturuyor.

Kükürt ve insan vücudu

Kükürt MadeniBedenimizin Kükürt mineraline ihtiyacı bulunuyor. Oksijen dengemizi koruyan, solunum sistemizi sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan beyin fonksiyonlarının çalışmasını sağlayan hatta saç, tırnak, cilt sağlığımız için mutlaka olması gereken bir takım hastalıklara karşı direnci sağlamlaştıran mineraldir.

Bedenimizin bir takım zehirlerden temizlenmesinde en büyük rol oynayan bir mineraldir. 

Kükürt fazlalığı zararlara yol açabilmektedir. Baş ağrısı, boğaz ve mide yanması gibi hatta bulantı ve kusmalara sebep olabiliyor.

Gümüşün kararmasını nasıl önleyebiliriz?

Aslında kararmasını engellemek demek yanlış olur sadece gümüşün kararmasını oldukça yavaşlatabiliriz. Bedenimizdede bulunan kükrt mutlaka gümüş takı modellerinize etki edecektir.

Bu yüzden kullanmadığınız zaman hava ile temasını kesmek kararmasını yavaşlatır. Bunun için gümüş takı kutunuzda saklayabilir yada basit bir şekilde bir poşet içerisinde hava temasını keserek muhafaza edebilirsiniz.

Mutlaka haftada bir defa yumuşak bir bez ile takılarınızı hafifçe silmenizde kararmayı en aza indiren süreçlernden bir tanesi olacaktır. 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler