Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Doğal Taşların Bakımı

Pek çok taş oldukça kırılgan ve kolay bir şekilde ufalanabiliyor. Katmanları olan yada küme şekline olan taşlar birbirlerinden ayrılabiliyorlar. Yumuşak yapıları olan mesela Selenit Taşı gibi taşlarda suda eriyebiliyorlar. Cilalanmış yüzeyleri veya doğal olan uçları ise kolay çizilir veya zedelenebilmektedirler. 

Şu bir gerçek ki yuvarlak halde olan taşlar diğer şekilli taşlara nazaran daha fazla dayanıklıdır. İnce kum içerisinde tamburlanmış yuvarlak taşlar sert bir yüzeye sahiptirler. Yuvarlak taşlarınız var ise onları mutlaka bir kese içerisinde saklayınız. Fakat diğer taşlar ile ayrı tutmanız gerekmektedir. 

Sevdiğiniz taşlarınızı eğer kullanmıyorsanız koruyucu bezlerle mesela ipek yada kadife örtülere sarabilirsiniz. Bu şekilde taşlarınızın çizilmesini önleyebilirsiniz. 

Taşlarınızı satın aldıktan ve bir süre kulanımdan sonra mutlaka arındırmalı ve temizlemelisiniz. Eğer taşları kullanan başka birisinden aldıysanız kullanmadan önce mutlaka temzilemelisiniz. Çünkü taşı önceden kullanan kişinin frekanslarını üzerinizde taşımak istemezsiniz. 

Şunuda unutmayın bir kaç doğal taşın temizlenmesi gerekmiyor. Temzilenmesi gerekmeyen taşlar Sitrin Taşı, Kiyanit ve Azeztulit taşlarıdır. Bu taşlar kendilerini arındırabilir ve temizleyebilir.

Saydam Kuvars taşı ve Karnelyan diğer taşları temizlemede kullanılabiliyor. Fakat diğer taşların arındırılma işleminden sonra bu taşları temizlemeniz gerekiyor.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler