Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Doğal Taşlar ve Anlamları

Binlerce taştan sadece yüzlercesi sitemizde yer alıyor. Bu durumun gelişmesi için çalışmalarımız sürüyor. Fakat sizlere tek bir sayfada kısa kısa doğal taşlar ve anlamları ile ilgili bilgiler vermek istedik.

Her taşın kendine has dokusu ve mineral yapısı bulunmaktadır ve yüzlerce renk aralığındadırlar. Çoğunlukla ilk bakışta renklerden ayırt edebilseniz de aslında bu durum tam bir yanılgı ve hataya sebep olabiliyor.

Kısaca taşlar hakkında detaylı bilgiler için Doğal Taşlar Bölümüzü ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Biz size sadece önemli ve mutlaka listenizde denemeniz gereken 10 taştan bahsedeceğiz. Bu makalede onedio ve çeşitli internet sitelerinde bulunan taşların insan üzerinde idda edilen etkileri gibi açılmış konulara istinaden hazırladık. Etki değil kullanıldığında tepki verecek minerallerdir taşlar. Denemek ve sonuçları tecrübe etmek size kalmıştır. Şöyle hızlı ve basit bir örnek verip taşlarımıza geçebiliriz. Bildiğimiz üzere toprak mineral yapılardan oluşur örneğin çıplak ayakla toprağa bastığımızda vücüdümüzdaki elektriklenmeden kurtulabiliyorsak taşlar neden işe yaramasın? sonuçta toprakta oluşan mineral yapılardır.

Ametist Taşı

Aslında ülkemizde de bulunan ve piyasadaki taşların yarısına yakını yerlidir. En kaliteli mor renkli olanlarıdır ve Urugaydan temin edilmektedir. En dikkat çekici özelliği aslında takan yada yanında taşıyan kişilere verdiği kendine güven ve başarı hissidir. Mutlaka denemenizde fayda olan taşlar listenizdeki ilk taşlardan birisi olmalıdır.

Akik Taşı

Yine ülkemizde çıkartılan taşlardan birisidir. Akik taşını pek çok renkte bulabilirsiniz mesela kırmızı, gri, beyaz, mavi, kahverengi ve yeşil karışımı renklerde bulmak mümkündür. Bu taş iletişim taşı olarak bilinir ve aslında etkisi de tahmin edilenden fazla olabilir. Mutlaka deneyin.

Jasper Taşı

Geçmişte erdemliliğin sembolü olan bu taş Kırmızı, Kahverengi, Sarı renklerinde bulunabilir. Kararlılığın simgesidir ve kişilere mutlak kararlı olmalarında etkili olabilmektedir. Listenizde 3.sırada olabilir.

Kehribar Taşı

Aslında bu taş olmayıp bir ağaç reçinesidir. Fakat geçen zaman ile taşlaşmıştır. Kehribarlar doğaldır ve içerisinde hayvan fosilleri bulunabilmektedir. Yaşam enerjisi aşılar mutlaka listenize eklemeniz gereken bir taştır.

Kaplangözü Taşı

Duygulara hitap eden bir taştır. İnatçı bir sevgili :) gibi bir etmene sahipseniz denemenizi tavsiye edebiliriz. Listenizde mutlaka olsun.

Turkuaz Taşı

Türk Mavisi olarak bilinen bu taş için sizi ilk olarak uyaralım sahtesi oldukça fazla olan bir taştır. Kaygılarınız için kullanabilirsiniz. Listenize ekleyin.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler