Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Depresyon Tedavisi

Depresyon nedir?

Severek ve isteyerek yaptığımız çeşitli aktiviteleri, ruhsal, hormonal yada genetik bozulmalardan dolayı yapmak istemediğimiz ve bize artık işkence tadı veren çöküntü ve bunalımsı bir haldir.

Günümüzün en vahim hastalıklarından birisidir depresyon. Bu konuda pek çok insan hala yardım almak istemiyor ve kaçıyor. Günlük yaşamda Dünya üzerindeki insanların 350 milyonu depresyon ile uğraşıyor. Depresyondan kurtulmanın ilacı aslında denge sahibi olmak yani kendini dengelemektir. 

Duygusal açıdan beden ve ruh dengeye girdiğinde hayatınız olumlu derecede değişir. Çakralarınızın çalışmayan bir halde olması depresyondan kurtulmanızı oldukça zorlayan faktörlerin en başında gelmektedir. 

Üst çakralar enerji, alt çakralarda odaklanmaya yardımcıdır.

Kök çakra: Vücudunu hareket ettir! Bedeninizi hareket ettiren çakradır. Fiziksel olarak vücudunuzu egzersizler ile hareket ettirmeye başladığınızda sizin için güven blokeleriniz ortadan kaldırır. Sevginin gücünü kullanmalısınız mutlaka tanımadğınız birileri dahi olsa ufak bir mutluluk sizi çok farklı yönde değiştirecektir.

Sakral Çakra: Hayattan zevk almamaya başladıysanız mutlaka canlandırmanız gereken çakradır. Yaşama dair zevkli bir yön bulmak zorundadasın. Örneğin en son ne zaman bir bisiklete bindin? yada bir masaj yaptırmak seni daha canlı hissetmene yardımcı olacaktır. En önemlisi şükredin en iyi ilaç şükretmekten geçer aslında. Çünkü şükür etmek inanılmaz bir şifa aracıdır. Aldığınız her nefes yada bir yudum su yada görebildiğiniz için şükredin.

Kalp Çakra: Depresyonun en iyi ilacı sevgi ile yaklaşmaktır. En güçlü iyileştirici herşeye ve herkeze sevginizi gönderin ve sunun. Birisi sizi kırsa dahi ona sevgiyle yaklaşın inanın ki bu sizi bir kademe yukarıya taşır ve rahatlatır. Denemek ile pek birşey kaybetmeyeceğiniz bir durum kazanacaklarınız ise paha biçilemez şeylerdir. 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler