Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Burçlar ve Uyumlu Oldukları Taşlar

Kainatta hiçbir şey sebepsiz ve amaçsız yaratılmamıştır. Arz ve semadaki yaratılan her şey dünyamızla ilgilidir. Tabi kainatın yaratılmasına sebep arz üzerindeki biz insanları da etkilemektedir. Her taşın bir enerji boyutu olup "kozmik yaşam enerjisi" tablosunda hangi enerji merkezi astrolojik olarak hangi taşla korunur, etkilenir belirtilmiştir.

Taş, renk ve kokuyla ilgili bütün inanç kitaplarında kayıt olması insanlığa büyük bir mesajdır. Ayrıca asrın sahibi; başta peygamberler, büyük öğretici ve alimlerin de bu hususta çok önemli ikazları ve tavsiyeleri bulunduğu mesajını da hatırlayalım.

Yüzyıllardır gezegenler ve burçlar kuşağı ile değerli taşlar arasında çeşitli bağlantılar kurulmuştur. Doğadaki her şey gibi gezegenlerin ve yıldızlarında ruhsal niteli kleri vardır. Hepimiz doğum anımızda gezegenlerin bu ruhsal niteliklerinden etkileniriz.

Doğum anını gösteren yıldız haritası, yıldızların, gezegenlerin ve burçların ruhsal nitelikleri sezgi yoluyla fark edilmişlerdir. Bu yüzden bu konudaki açıklamalar inançlara ve kişisel deneyimlerin aktarılmalarına dayanmaktadır.

Taşlarla gezegen ve burçların ilişkileri kişisel olmakta ve benzer özelliklerin belli bir çevrede birbirine bağlanmaları üzerine kurulmaktadır.

Taşlarla olan ilişkinizde kendi algınıza ve inançlarınıza güvenmeniz en iyisidir. Her insanın doğduğu ay bir gezegene, o gezegen dünya da bir taşa tesir eder. Ona şekil, ad ve renk verir. İşte o taş sizin taşınızdır. O renk sizin renginizdir.

Doğduğunuz ayda açan bitki ve çiçeklerin kokusu sizin kokunuzdur. Taş, koku ve renginizi bilmeden sağlıklı yaşamak bir eksikliktir.

Örneğin; Yay burcu iseniz, 23 Kasım - 21 Aralık'ta doğmuşsanız, taşınız; Gümüş, Turkuaz, Elmas, renginiz; mavi, sarı, kokunuz; zambak ve menekşedir.
 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler