Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Aralık Ayı Doğum Taşı

En güzel aylardan biri olan aralık ayı, sonbahar dan kışa geçişin göstergesidir. Yani yeşilden maviye geçiştir. Aralık ayında doğanların değerli taşıda turkuazdır. Her şeyin varoluşunun bir sebebi olduğu gibi taşların da biz de etkisi büyüktür. Turkuaz taşıda aralık ayını temsil eder. 

Turkuaz taşının özelliklerinden biride  rengidir. Rengi mavi ve yeşildir. Turkuaz taşı başka bir adıyla da bilinir .Diğer  adıda firuze dir.Bu değerli taş bir şans taşıdır.  

Şans bir insanın en ihtiyaç duyduğu ve istediği bir olaydır. Ve bu sebeple en çok tercih edilen taşlar arasında yer almaktadır. Turkuaz taşından bir çok takı çeşidi yapılmıştır.Küpe, kolye, bileklik,yüzük ve diğerleri gibi...

Turkuaz taşı bazende nazar dan korunmak için de takılır.Çünkü bu taşın diğer bir özelliğide nazardan korumasıdır. Günümüzde en çok karşılaştığımız hastalıklardan biri olan kalp ve tansiyon gibi hastalıklarada iyi gelmektedir.

Bilici geliştiren bir taştırda.Bir kişinin yazı yada konuşma yaparken kenisini anlatma güçlük çekiyorsa bu taşı takmalıdır.Çünkü turkuaz taşı konuşma yada yazma yoluyla anlatımdada iyi geldiği söylenmektedir. Turkuaz taşı sindirim sistemi problemi olanlar içinde iyi gelmektedir. Bu taş sindirim sisteminize iyi gelmesi için çoğunlukla  bileklik ,yüzük vb gibi yerlerde takmalıyız.Aynı zamanda Kadınlara cazibelik katan unsurları barındırır.

 

Aralık ayında doğanlar bu taşa sahipse Turkuaz taşını 4 şekilde tamizlemekte mümkündür.

  • 21 gün toprakta bekletme
  • 12 saat boyunca tuzlu suda bekletme
  • Tütsü ile temizleme(3 yada 5 dk akan suyun altında tutulcak ve sonrasında sandal tütsüsünde bekletilcek. 
  • Pramitle temizleme (bunda da eğer elinizde bir pramit varsa gece boyu taşınızı bunun içide bekletiyorsunuz.

Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler