Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist

Ametist

Ametist Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Taşınızı toplayacağı negatif enerjilerden arındırmak için; ilk iki hafta kullanımda hergün suyun altında tutarak temizleyin. Daha sonra standart temizleme yöntemiyle kullanmaya devam edebilirsiniz. (Yaklaşık iki-üç haftada bir suyun altında tutulur.)

Ametist taşını diğer yararlarını öğrenmek için silisyum, demir, alüminyum, kalsiyum, magnezyum, lityum ve sodyum minerallerinin fonksiyonları ile azlığı ve fazlalığı halinde ne gibi sorunlara yol açtığına bakınız.

Peki Ametist taşı nasıl kullanılır?

Uygun bir konumda kullanabilirsiniz. Yani bulunduğunuz bir ortamda ham taş şeklinde bulundurabilirsiniz veya özellikle ametist taşlı takılar şeklinde kulanmanız size daha fazla yarar getirebilir. Küme ve ametist jeotları istediğiniz mekan ve ortamlara koyabilirsiniz. Tek parça olan taşları enerji çekimi için kendinize yakın tutabilir ve boşaltması içinde sizden uzaklaştırmanız yeterli olur. Ametist taşının vücudumuzda en etkili yerleri boğaz ve kalp üzeridir. Uykusuzluk ve karabasan sorunlarınız için yastık altına ufak bir parça koyabilirsiniz. Güneş ışında fazla tutmamanız iyi olur.

Ametist taşının özel renkleri bulunabiliyor;

Eflatun-Lavanta renkli Ametist: Oldukça yüksek bir titreşime sahip bir yapıdadır. Çift uçlu ve leylak biçiminde bir görüntüye sahip kristal yapıları sizi beta beyin dalga gücü içerisine alabilir. Ayrıca Kalp ve Boğaz çakralarını uyarır ve sizi sakinleştirir. Eflatun rengi ise "çiçekler" ortamda sevgi alanı ve bir ışık süzmesi oluşturmaktadır.

Tırtıllı Ametist: İçsel bir bütünleşmeyi tamamladığından sezgisel vizyonunuzu ve fiziksel vizyonu geliştirebilir. Güclü bir odaklanma enerjisi ile bulunduğu ortamdaki olumsuzlukları içerisine hapseder. Bağışıklık sisteminizi uyarabilir. 

Yorumlar

Benzer TaşlarTüm Taşlar