Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist Taşının Vücuda Teması Gerekir mi?

Mehmet Mor Soruyor:Mesaj Gönder
Ametist taşından bir bileklik yaptırdım, taşın kenarlarında gümüş bir çerçeve var. Taşın iki tarafı da açık. Fakat bileğim ince olduğu için taşın vücuduma temas edip etmediğini anlamıyorum. Taşın kenarlarındaki gümüş bileğime temas ediyor. Bu şekilde ametist taşının faydası olur mu yoksa direk taşın kendisinin mi tenime değmesi gerekir?

Birde sağ bileğime mi yoksa sol bileğimemi takmam gerekir? Teşekkür ederim :)
Yönetici Cevapladı:Mesaj Gönder
Ametist taşı sadece takı olarak değil, iç mekan tasarımlarında dekoratif taş olarak da kullanılmaktadır. Ametist taşının en bilindik özelliği; bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi temizleyip pozitif enerjiye dönüştürmesidir.
Yani ametist taşını salonunuzun bir köşesine koyarsanız, hem dekoratif bir görüntü elde etmiş olursunuz, hemde salonunuzu negatif enerjilerden arındırmış olursunuz.

Dolayısıyla ametist taşının vücudunuza temas etmesi şart değildir.

Ametist taşı ile ilgili tavsiyeler:
  • Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.
  • Enerjisi huzur vericidir. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir. Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşmayarak, ametist'i rahatsız edici bulabilir.
  • Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirdiği ve kalbi koruduğu söylenir.
  • Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan bir süre önce elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz. Uyku sorunlarına iyi geldiği gibi kabus görmeyi de engeller. Bkz.(Ametist Taşı)

Cevap Yaz

Cevapla

Yorumlar

İlginizi ÇekebilirSoru Sor