Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Ametist Taşı Çakra Şifa ve Dengeleme Enerjisi

Ametist taşı, en fazla Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakralara uyarıcı ayrıca yüksek ve tatlı bir enerji veren taştır.

Üçüncü Göz olarak da söylenebilen Kaş Çakrası algılamamızın ve emrin merkezidir. Görüş ve dünyamızın yoğun olarak günlük farkındalığını yönetmektedir. Bilincimizin ana merkezi burada bulunur ve kendimizle bu çakra aracılığıyla ilişki kurarız. Kaş Çakrası dengeli olduğunda, içimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimimiz ile sağlıklı ve canlıdır. En taze fikirlere, hayallere ve vizyonlara açığız ve tüm çakralarda enerji akışını kontrol edebiliriz.

Koyu mavi - mor kristaller, Kaş çakrasının dengesizliklerini tedavi etmek için kullanılır. Sessiz bir renk, gizem, bilgelik ve yargılardan biridir.

Taç Çakra başın tepesinde yer alır ve bedenlerimizin ötesinde genişlemiş evrene geçiş yolumuzdur. Nasıl düşündüğümüzü ve etrafımızdaki dünyaya nasıl tepki verdiğimizi kontrol etmekle mükelleftir.

 İnançlarımızın ve maneviyatımızın kaynağıdır. Bizi daha yüksek varoluş düzlemlerine bağlar ve evrensel enerjinin ve hakikatin kaynağındadır. Taç dengede olduğunda, enerjilerimiz dengede sayılmaktadır. Evrendeki yerimizi biliyoruz ve yaşananları oldukları gibi görüyoruz. Yaşamın önemli bir parçası olduklarını bilerek aksilikler yüzünden birtakım yaşanmışlardan yoksun kalabiliyoruz. Taç Çakranın dengesizlikleri, Hafif Menekşe kristalleri ile işlenir. Onların mor ışınları, büyünün, hayallerinin, ilhamının ve kaderinin evrensel yaşam gücüne sahiptir.

Daha yüksek titreşimli beyaz ve lavanta - beyaz kristaller, daha yüksek taç, ruh yıldızı ve yıldız ağ geçidi çakraları ile ilişkilidir. Daha yüksek, daha ruhsal olarak aydınlanmış şeylere uyum sağlamışlar ve gerçek alçakgönüllülüğü barındırırlar. 

Ruhsal bir bağlantı ve en yüksek benlik aydınlığı ile diğer dünyalara kozmik bir kapı sağlarlar. Onlar, Tanrı, barış ve bilgelik ile Sonsuz ve birliği ile kişisel kimliğini temsil ederler.

Aşağıdaki linkle detaylı bir şekilde ametist taşı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ametist Taşı


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler