Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Akik taşının insan üzerindeki etkileri

Akik kristalinin Dünya üzerinde oldukça uzun ve ciddi bilimsel araştırmaları bulunmaktadır. Canli bir organizmaya sahip olduğu ve tedavi ediciliği bulunduğuna ek olarak kuvars aile grubunda bulunan ve ciddi etkilerinden bahsetmemiz aslında akla pek aykırı bir durum değildir.

Akik Taşı

Hint dilinde "Raat Ratuva" olarak bilinen renkli taşlardır akik taşı. Akik taşının iyileştiriciliği pek çok toplum tarafından örneklerle bilinmektedir. Mesela bize en yakın Türkmen toplumunda akik taşının iyileştiriciliği sağlıksız hücrelerin titreşimsel elektriğini düzenlemek için kullanılamtaydı ayrıca ağrıyan bölgeye deydirerek ağrının çekilmesi gibi tecrübeler ve denemeler ile sürekli kullanılmıştır.

Antik zamanda ise görme gücünü arttırdığı yönelik çalışmalar ile sergilenmiştir. Şöyle ki İngiltere de bulunan British Museum bünyesinde bulunan ve korunan büyülü taş koleksiyonu içinde "üzerinde hilal şeklindeki aya bakan bir kertenkele" tasviri ile işlenmiş olan alaca renkli akik taşı bu inancı oldukça güçlendirmektedir. Zira işlenmiş olan bu figürün üzerinde ise Yunanca’da kör anlamına gelen bir yazı olup körlük tedavisinde kullanılmıştır.

Akik taşı ve insanlar üzerindeki etkileri

En güçlü denemeler ise Hindistanda gerçekleşmiştir. Bunlardan sadece bir tanesi hintçe "Ratjari Mohara" olan ve türkçe anlamı ise Gece Ateşi Taşı olarak belirtilen akik taşının geceleri ateşlenen insanların ayaklarının altlarına yavaşça sürülür ve böylece vücutta bulunan fazla ısıyı almaktadır. 

Günümüzde daha bilimsel araştırmalar yürütülmektedir. 


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler