Üye Girişi Yap
E-posta Şifre


Şifremi Unuttum
Hemen Üye Ol
Merak ettiklerini sor!
Diğer kullanıcılarla mesajlaş!
Sana özel kampanyalardan faydalan!
Ad Soyad E-posta Şifre
Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum.
Şifre Hatırlatma
Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.
E-posta

Ametist Taşı

Ametist Taşı

Açık sarı reçine rengindeki değerli taş hangisidir

Pek çok bulmaca yada televizyon yarışmalarında en çok sorulan sorulardan birisidir bu soru ve sizinde merak edip aklınızda kalıp google'de aratıyorsanız taşların ve değerli taşlarla ilgili en iyi kaynak sitesinden cevabını öğrenebilme şansına sahipsiniz.

Peki açık sarı reçine rengindeki değerli taş hangisidir?

Bu taşın farklı isimleri olabilmekte bunlar;

  • Reçine taşı
  • Amber
  • Kehribar
  • isviçre taşı

Ukrayna Amber Taşı

Gerçekte özel bir ağaç reçinesinin taşlaşmış halidir. İnsan bedenine ve tenine oldukça faydalı bir taştır. Bu taşın geneli kırmızımsı sarı renk ağırlıklı olarak bilinir ve yeşilimsi, bal rengi konyak renk, turuncumsu renk, kahverengiye yakın renkleri vardır.

Amber taşı gerek bedensel gerekse psikolojik olarak pek çok fayda ve rahatlama sağlamaktadır. Bu taş en yoğun Baltık Denizi etrafında bulunabilmektedir. 

Sarı reçine taşı ısıyı iyi derecede yayabildiğinden değişik meditasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Hakiki ve gerçek amber taşı pahalıdır. Ucuza satılan taşlardan mutlaka uzak durmak gerekir. Taşlarda her zaman Nadir olan pahaldır. Çünkü taşı bulmak oldukça fazla emek ve zaman harcamayla mümkün olabilmektedir. 

Amber Taşı hakkında daha detaylı bilgiye link yoluyla ulaşabilirsiniz.

Reçine taşı nasıl oluşur? Yani reçine nasıl taşlaşır?

Bu taşın en çok ağaç reçinesi olması dikkatleri üzerine çekiyor. Fosilleşirken içerisinde hayvan kalıntıları ve hava kabarcıkları içermektedir.

Bir dönem iyi hatırlar jurassic park filminde dinazorları tekrar canlandırmak için toprak altında bir sarı taş buluyorlar ve içerisinde sivrisinek var ve sivrisineğin emdiği kan kullanılarak dinazorların genlerine ulaşabiliyor.


Yorumlar

Benzer Makaleler Tüm Makaleler